jak dodac wpis na wikipedie

27 maja, 2023 by admin0
Zrzut ekranu 2023-05-27 o 14.24.07.png

Tekst na temat: Jak dodać wpis na Wikipedię

jak dodac wpis na wikipedie

Wikipedia to jedna z największych i najpopularniejszych encyklopedii internetowych, która jest dostępna dla każdego użytkownika. Jeśli chcesz dodać swój własny wpis na Wikipedię, musisz przestrzegać kilku zasad i wytycznych. Poniżej przedstawiamy kroki, które pomogą Ci w dodaniu artykułu do tej popularnej platformy.

1. Zaloguj się lub załóż konto

Aby móc dodawać treści do Wikipedii, musisz mieć konto użytkownika. Możesz je założyć bezpłatnie poprzez stronę główną serwisu lub zalogować się przy użyciu istniejącego konta.

2. Wybierz temat

Przed rozpoczęciem pisania artykułu warto przejrzeć już istniejące strony dotyczące danego tematu oraz upewnić się, że nie ma już podobnego artykułu w bazie danych Wikipedii.

3. Przygotuj treść

Napisz tekst swojego artykułu w edytorze tekstu np.: Microsoft Word lub Google Docs i skopiuj go do edytora tekstu na stronie Wikipedii.

4. Dodaj źródła

Ważne jest aby Twoje informacje były poparte źródłami – linkami do innych stron internetowych czy publikacji naukowych itd., co pozwoli potwierdzić ich wiarygodność.

5. Dodaj kategorie

Kategorie to ważny element każdego artykułu na Wikipedii, dzięki którym łatwiej jest znaleźć interesujące nas informacje. Wybierz odpowiednie kategorie dla swojego artykułu i dodaj je do sekcji „Kategorie”.

6. Przegląd i publikacja

Przed opublikowaniem Twojego artykułu warto przejrzeć go jeszcze raz pod kątem błędów ortograficznych czy stylistycznych oraz upewnić się, że spełnia on wymagania Wikipedii. Następnie możesz opublikować swój wpis. Podsumowanie:

Dodanie wpisu na Wikipedię może być czasochłonne, ale jest to świetna okazja do podzielenia się swoją wiedzą z innymi użytkownikami internetu oraz zdobycia nowych umiejętności pisarskich i redakcyjnych.

jak dodac wpis na wikipedie


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Projekt bez nazwy-3

Cyfrowa Platforma Amigoo Instytutu Medycyny Innowacyjnej sp.z o.o.  zapewnia integracje i koordynację personalizowanej opieki medycznej nowej generacji z wykorzystaniem sztucznej inteligencji AI .

Copyright by Instytut Medycyny Innowacyjnej Sp. z o.o. 2023. All rights reserved.